Turlar

Genel Bilgiler

Kıta Avrupa’sının İslamiyet ile tanıştığı ilk topraklar olarak bilinen, İspanya’nın “Endülüs” bölgesine yapacağımız turda, hem yeni yerler görmenin heyecanını yaşayacak hem de maneviyatımızı güçlendireceğiz.

Kuzey Afrika’dan İspanya’ya geçen Emeviler’in İslamiyet’e altın çağını yaşattığı bu dönemde yapılan çeşitli yapıları görecek ve İspanya tarafından ‘Turizmin merkezi’ olarak tanıtılan bu eserleri hayranlıkla izleyeceğiz.

Avrupa’ya İslam dinini hoşgörü dini olarak tanıtan Emeviler’in fethettikleri şehirlere inşa ettikleri mimari yapıları büyük bir merakla  gezecek, İslam’ın yayılmasında bir dönüm noktası olan bu coğrafyada, İslamiyet’in etkilerine şahit olmaktan dolayı gururlanacağız.

Bu muhteşem yapıların çoğu Hristiyanlar tarafından kilise veya başka yapılara çevrilse de, günümüzde müze olarak ziyaret edilebilmekte ve hala ilk günü ihtişamlarını korumaya devam etmektedirler.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz Endülüs turumuzda, Müslümanlarca inşa edilen, mimarlık şaheserleri El Hamra ve El Kasr saraylarını da gezme fırsatı bulacağız.

Endülüs'teki 780 yıllık İslam hakimiyetinin en önemli sarayı sayılan Elhamra “Allah'ın tek galip olduğunu” tüm dünyaya haykıran bir saraydır ve dünyanın hiçbir yerinde Allah adını bu kadar çok zikreden sütun, kemer, kubbe, tavan, kapı ve duvara sahip başka bir saray bulmak mümkün değildir. 

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN:İSTANBUL-MALAGA-RONDA-SEVİLLA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 06:00 da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 09:30 Malaga’ya uçuş ve 12:15 te varış. 

Program

1.GÜN:İSTANBUL-MALAGA-RONDA-SEVİLLA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 06:00 da buluşma. Türk Havayollarınıntarifeli uçağı ile saat 09:30 da Malaga’ya uçuş ve 12:15 te varış. Malaga’ya varış ve panoramik şehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları geziyor ve ardından Ronda ya devam ediyoruz. Kayaların üzerine kurulmuş Ronda Malaga’ya bağlı olan Arapların İspanyollar’a bıraktığı en son kalelerden. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuş. Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansını yakalayacaksınız. Ronda hem etkiliyor, hem de büyülüyor. Ronda gezimiz sonrası Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Varışın ardından aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Sevilla Git Mairena 4*- Hotel Git Vereda Real - AC Hotel Sevilla Forum  vb.

 

2.GÜN: SEVİLLA-CORDOBA-GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Sevilla Şehir turumuz başlıyor. Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan Plaza Amerika ve Sanat tarihi müzesinin ziyaret edilmesinden sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ya varışın ardından Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya  hareket. Otele  varış ve  konaklama   otelimizde.

Hotel Macia Condor 4*- Abades Nevada Palace4*-Real De Al Hamra 4* vb.

 

3.GÜN: GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfetmez üzere hareket. Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağı. Sonrası konaklama için Granada'daki otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Macia Condor 4* - Abades Nevada Palace4*-Real De Al Hamra 4* vb

 

4.GÜN: GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için Granada'daki otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Macia Condor 4* - Abades Nevada Palace4*-Real De Al Hamra4* vb

 

5.GÜN: GRANADA-MALAGA-İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra yapacağımız Malaga şehir turunun ardından Malaga Havalimanına hareket. Havalimanı’na hareket. Saat 17:25 te Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket.

Akşam saat 23:55 Sularında İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 999 €

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 1.175 €

07-11 YAŞ ÇOCUK : 890 €
03-06 YAŞ ÇOCUK: 790 €
0-2 YAŞ BEBEK: 125 €

 

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 

 

 

 

 

·  İST / AGP – AGP / İST Gidiş ve Dönüş ekonomi

·  Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

 

sınıfı uçak bileti

·  Öğle yemekleri

·  Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

·  Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

·  Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş

·  Vize ücreti 130 € ( Yeşil pasaportlular vizeden

 

transferleri

muaftır.)

·  4* otellerde 4 Gece konaklama

·  Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm

·  Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleri

harcamalar

·  Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve

·  Diğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri

 

profesyonel şoförlük hizmeti

 

 

 

·  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

 

 

·  Havalimanı ve Güvenlik vergileri

 

 

 

·

Yerel rehber hizmeti

 

 

 

·

Zorunlu seyahat sigortası

 

 

 

·  Granada El Hamra Sarayı - Cordoba Ulu Camii-

 

 

 

 

Sevilla Katedrali ve Sanat Tarihi Müzesi Girişi

 

 

 

 

Ücretleri