Turlar

Genel Bilgiler

Kıta Avrupa’sının İslamiyet ile tanıştığı ilk topraklar olarak bilinen, İspanya’nın “Endülüs” bölgesine yapacağımız turda, hem yeni yerler görmenin heyecanını yaşayacak hem de maneviyatımızı güçlendireceğiz.

Kuzey Afrika’dan İspanya’ya geçen Emeviler’in İslamiyet’e altın çağını yaşattığı bu dönemde yapılan çeşitli yapıları görecek ve İspanya tarafından ‘Turizmin merkezi’ olarak tanıtılan bu eserleri hayranlıkla izleyeceğiz.

Avrupa’ya İslam dinini hoşgörü dini olarak tanıtan Emeviler’in fethettikleri şehirlere inşa ettikleri mimari yapıları büyük bir merakla  gezecek, İslam’ın yayılmasında bir dönüm noktası olan bu coğrafyada, İslamiyet’in etkilerine şahit olmaktan dolayı gururlanacağız.

Bu muhteşem yapıların çoğu Hristiyanlar tarafından kilise veya başka yapılara çevrilse de, günümüzde müze olarak ziyaret edilebilmekte ve hala ilk günü ihtişamlarını korumaya devam etmektedirler.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz Endülüs turumuzda, Müslümanlarca inşa edilen, mimarlık şaheserleri El Hamra ve El Kasr saraylarını da gezme fırsatı bulacağız.

Endülüs'teki 780 yıllık İslam hakimiyetinin en önemli sarayı sayılan Elhamra “Allah'ın tek galip olduğunu” tüm dünyaya haykıran bir saraydır ve dünyanın hiçbir yerinde Allah adını bu kadar çok zikreden sütun, kemer, kubbe, tavan, kapı ve duvara sahip başka bir saray bulmak mümkün değildir. Cuma namazını Elhamra Sarayı’nın tam karşısında bulunan Granda Camii’inde kılacağız ve aynı zamanda  Endülüs Emevileri’ni yad etme fırsatı bulacağız.

Hareket Tarih ve Saatleri

1.Gün Perşembe        İSTANBUL – MALAGA 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’te Malaga’ya uçuş. Yerel saat ile 12:15’te varış.

Program

1.Gün Perşembe        İSTANBUL – MALAGA - GIRNATA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’te Malaga’ya uçuş. Yerel saat ile 12:15’te varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Malaga turu için şehir merkezine hareket. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga şehir turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Gırnata’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Cuma               GIRNATA

Sabah kahvaltısının ardından Gırnata şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Nasri Hanedanlığı Döneminde Camii El Kebir (Ulu Camii) olarak bilinen Gırnata’nın en büyük camisinin olduğu yerde yükselen Granada Katedrali, Müslüman dönemden kalma olup İspanya’da yok edilmeden kurtulabilen tek hamam olan Banos Arabes, İspanya’da yıkılmadan günümüze ulaşan tek kervansaray örneği olan Corral del Carbon ve Endülüs Müslümanlarının kurduğu çarşı dükkanları Alcaiseria görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası El Hamra sarayını görebileceğimiz en iyi nokta olan Sacromonte tepesine çıkıyoruz. Meydanın hemen arkasında bulunan Granada Camii’nde Cuma namazımı kılmak için vereceğimiz serbest zamanın ardından El Hamra Sarayı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin Qalat Al-Hamra örneğinde yapılan saray ve kale yapısı, M.S. 889'da Roma döneminden kalan surların üzerinde küçük bir kale olarak inşa edilmiştir. 13. yüzyılın ortalarına kadar bir onarım yapılmayan kale, bu dönemde Gırnata Emiri Muhammed Nasır döneminde bugünkü özgün yapısına kavuşturulmuştur. 1333'te Gırnata Sultanı I. Yusuf, kaleyi hükümdarlık sarayına dönüştürdü. 1492'de bölgede yeniden Hıristiyan hakimiyetinin sağlanmasının ardından sarayda kısmen Rönesans mimarisinin örnekleri de inşa edildi. Turumuz sonrası Gırnata şehir merkezine transfer. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Cumartesi        KURTUBA

Sabah kahvaltısının ardından Kurtuba’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Emevilerin başkenti Kurtuba’da, 600’e yakın cami arasından kiliseye çevrilmesine rağmen, hala bütün ihtişamıyla bizleri karşılayan Kurtuba Merkez Cami-I Şerif, seferad Yahudilerin İspanya’yı terk etmeden önce yoğunlukla ikamet ettikleri La Juderia mahallesi, Augustus tarafından yaptırılan Roma Köprüsü ve Antik Roma Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Pazar               İŞBİLİYE

Sabah kahvaltısının ardından İşbiliye’ye hareket ediyoruz. Her dine inanç özgürlüğü tanıyan ve her inanç kesiminin özgürce beraber yaşaması için bir ortam oluşturan, gelmiş geçmiş en gelişmiş ve medeni toplum olarak gösterilen Emevi Devlet’inin ilk başketi İşbiliye (Sevilla) ‘ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Kastilya Kralı III. Ferdinand’ın şehri ele geçirdikten sonra kiliseye çevirdiği Ulu Camii (Santa Maria Katedrali), nehri korumak için yapılan kulelerden ayakta kalan tek kule olan Altın Kule, Muhavvid şehir surları, Plaza Nueva (Yeni Meydan) ve 1928 yılında 1929 İber-Amerikan Exposu için inşa edilen Plaza de Espana (İspanya Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Alkazar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Avrupa'nın en yaşlı sarayı Alcazar, Arapça El-kasr kelimesinin Avrupa'da dönüşüme uğramış halidir. Muvahhidler döneminde, 1181 yılında Toledo'lu mimar Calubi tarafından yapımına başlanan Alcazar, sultanların ikamet alanı olarak kullanılmış. Bahçelerinin güzelliği ile göz kamaştıran, cennet bahçeleri benzetmesi ile bilinen Alcazar Bahçelerini ziyaretimizin ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün Pazartesi         MALAGA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK1306 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:10’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere

Hizmet Ücret Bilgileri

Tarih

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat

Tek Kişilik Oda Fiyatı

0 - 2 Yaş Arası Çocuk Fiyatı

2 - 12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı

Ocak

24.01.2019 / 28.01.2019

925 €

1,275 €

150 €

850 €

Nisan

04.04.2019 / 08.04.2019

975 €

1,325 €

150 €

900 €

Mayıs

16.05.2019 / 20.05.2019

975 €

1,325 €

150 €

900 €

Haziran

06.06.2019 / 10.06.2019

1,025 €

1,375 €

150 €

950 €

Ağustos

15.08.2019 / 19.08.2019

1,025 €

1,325 €

150 €

900 €

 

Dahil olan hizmetler : 

* Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Malaga (AGP) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

* Havalimanı vergileri

* 4* otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama

* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

* Tüm şehirler arası transferler

* Panoramik Granada, Cordoba, Sevilla ve Malaga şehir turları

* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

* Programda bulunan tüm turlar ve girişler 

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Şehir Vergileri (25 Euro)

 

Dahil olmayan hizmetler : 

* Vize ücreti (120 Euro)

* Özel Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)

* Yurt dışı çıkış harcı bedeli

* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri