Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU EKSPRES TRENİ İLE

ERZURUM – KARS

15 – 19 HAZİRAN 2019  (4 GECE – 5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN: 15 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ        ANKARA – KARS

Siz değerli misafirlerimizle Ankara tren garında buluşarak saat 18.00’da Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. 
Program

1.GÜN: 15 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ        ANKARA – KARS

Siz değerli misafirlerimizle Ankara tren garında buluşarak saat 18.00’da Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama trende yataklı kompartımanımızda.

 

2. GÜN: 16 HAZİRAN 2019 PAZAR   DOĞU EKSPRES

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da,  güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz trenimizde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 18.30’da Kars Tren Garına ulaşıyoruz. Gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)

 

3. GÜN: 17 HAZİRAN 2019 PAZARTESİ     ANİ HARABELERİ – BOĞATEPE KÖYÜ – KARS

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri ’ne hareket ediyoruz. Ocaklı köyünde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın yamacında kurulmuş Ani Harabelerini ziyaret ettikten sonra Boğatepe Köyüne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescili peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından Kars’a hareket ediyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) , PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)

 

4.GÜN: 18 HAZİRAN 2019 SALI   KARS – SARIKAMIŞ – ERZURUM

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kars gezimize başlıyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) , PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ERZURUM PALAN HOTEL)

 

5. GÜN: 19 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA ERZURUM – ANKARA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve Pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp Erzurum havaalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinden sonra Anadolujet ile 21.40 uçuşu ile Ankara’ya dönüyoruz. Ankara’ya varış sonrası siz değerli misafirlerimiz ile buluşma noktamızda vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI: 1550 TL
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 1700 TL

TEK KİŞİLİK ODA FİYATI: 750 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ: 100 TL

3-6 YAŞ: 350 TL

7-12 YAŞ: 1250 TL

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* Ankara – Kars Doğu Ekspres Bileti (Yataklı Vagon)

* Anadolujet ile Erzurum – Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

* 3 Gece Otel Konaklaması
* 3 Sabah kahvaltısı
* 3 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Öğle yemekleri
* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

* Trendeki Yemekler

 

 

*Sufi Turizm, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Laney Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.