Turlar

Genel Bilgiler

DİYARBAKIR- TİLLO - ŞANLIURFA - HARRAN

     3 GECE / 3 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:     KONYA – DİYARBAKIR

Siz değerli misafirlerimizle saat 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana güzergâhını takip ederek Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:    DİYARBAKIR - EĞİL- ULU CAMİİ

Alınan sabah kahvaltısının ardından gezimize ilk olarak Kuran-ı Kerim'de adı geçen peygamberler Hz Zülkifl ve Hz.Elyesa'nın aralarında bulunduğu 6 nebiyi ağırlaması nedeniyle 'peygamberler şehri' olarak da bilinen Eğil ilçesi ile başlıyoruz.Burada yapacağımız gezi sonrasında tekrar merkeze dönüp  27 sahabenin kabrinin bulunduğu Hz. Süleyman Camii ni ziyaret ediyoruz.Son olarak Diyarbakır’ın en önemli simgelerinden olan Ulu Camii’ye gidiyoruz.Bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinleyip gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:     DİYARBAKIR - TİLLO - ŞANLIURFA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Tillo’ya hareket ediyoruz. Doğu Anadolu'daki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün önemli merkezlerinden birisi olan ve evliyalar kenti olarak bilinen Tillo’ya varıyoruz. Tillo’da sırası ile; Veysel Karani Hz. Türbesi, İbrahim Hakkı Hz. Türbesi, İsmail Fakirullah Hz. Türbesi, Sultan Memduh Hz. Türbesi, Şeyh Mücahiz Hz. Türbesi, Kal’al-ut Üstad Tepesi, Ras-ıl Hacar Taşı, Delikli Taş, Tillo Kalesi ve Cam Terasını gördükten sonra Şanlıurfa’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:      ŞANLIURFA - HARRAN - KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Harran’a hareket ediyoruz. Harran’da Hayat Bin Kays El Harrani türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamını ziyaret ettikten sonra Şanlıurfa merkeze geliyoruz. Şanlıurfa’da sırası ile İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları gezdikten sonra Konya’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

 GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

                              

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması 
* 3 Sabah Kahvaltısı       
* 2 Akşam Yemeği
     
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri