Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU ANADOLU

ERZİNCAN – ERZURUM – SARIKAMIŞ – KARS

DOĞUBEYAZIT – VAN – TATVAN – ELAZIĞ

 (6 GECE – 6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:    KONYA – ERZİNCAN

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 22.00’da Kayseri, Sivas güzergâhını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:    ERZİNCAN – ERZURUM

Sabah saatlerinde Erzincan’a varışımızla kahvaltımızı aldıktan sonra Erzincan’da kısa bir şehir turunun ardından Girlevik Çağlayanı görüyoruz. Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve Pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

2.GÜN:    ERZURUM – SARIKAMIŞ – KARS

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından  Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) , PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3.GÜN:    KARS – DOĞUBEYAZIT – VAN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bir süre sonra 5137 m. Yükseklikteki Ağrı Dağı'nın muhteşem görüntüsü eşliğinde fotoğraf molası verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. 220 yıllık yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuş İshak Paşa Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardında Van’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Muradiye Şelalesi, Çaldıran Ovası ve Tendürek Dağlarını görüyoruz. Ardından Van’daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

4. GÜN:       VAN – TATVAN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Van’ın en önemli yapılarından biri olan Van Kalesini gezdikten sonra, Tarihi Eski Van evlerini görüyoruz. Hüsrev Paşa Camii ziyaret ediyoruz. Van’ın simgelerinden biri de Van Kedisi. Van Kedilerinin neslini korumak için kurulmuş olan Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Van deyince akla gelen bir diğer değer el dokuması halılardır. El sanatlarımızın güzide örneklerini gözlemledikten sonra Gevaş’a hareket ediyoruz. Gevaş ilçesinde bulunan teknelerle Akdamar Adasına gidiyoruz. Yarım saatlik keyifli bir tekne turumuzun ardından Ermeniler için kutsal olan hikâyesi ve üzerinde açan bembeyaz badem ağaçlarının çiçekleriyle büyüleneceğiniz tarihi Akdamar Kilisesi ve Akdamar Adasını gezdikten sonra tekneyle Gevaş ilçesine dönüyoruz ve Ahlat’a hareket ediyoruz. Eski Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuları gezip Tatvan’a hareket ediyoruz. Tatvan’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

5. GÜN:     TATVAN – BİTLİS – ELAZIĞ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis’e hareket. Bitlis’de İhsaniye Medresesi ve Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesinin gezilmesinin ardından Elazığ’a hareket. Harput’ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu camii, Eski Hamam ve Ulu Camii’nin gezimizi tamamladıktan sonra Elazığ’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

6. GÜN: 16 HAZİRAN 2019   ELAZIĞ – MALATYA - KONYA
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da Şire Pazarı ve Kernek Meydanının gezilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya’ya hareket. Konya’ya varış ve turumuzun sonu. 

Hizmet Ücret Bilgileri

 GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
* 5 Gece Belirtilen Otel Konaklaması
* 6 Sabah Kahvaltısı
* 5 Akşam Yemeği
* Akdamar Adası Tekne Turu

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ulaşım
* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri