Turlar

Genel Bilgiler

ÇANAKKALE – GÖKÇEADA – BOZCAADA

ASSOS ANTİK KENT – AYVALIK

      5 GECE / 5 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:     KONYA – ÇANAKKALE

Siz değerli misafirlerimizle saat 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:      ÇANAKKALE

Sabah saatlerinde Lapseki – Çardak’tan feribotla karşıya geçip ilk olarak Gelibolu’nda kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Şehitlik turumuza başlıyoruz. Şehitlik gezimizde sırası ile; Seddülbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, 275 kiloluk mermiyi kaldıran Seyit Onbaşı Anıtı – Rumeli Mecidiye Tabyası, Havuzlar Şehitliği ile  Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği geçişi, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği ziyaret  (Gerçek Şehitlik) edip öğle yemeğİ molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Şehitler Abidesi - Mechul Asker – Sembolik Şehitlik, Kilitbahir Kalesi, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gezilerimizi tamamlayıp feribotla Çanakkale’ye geçip meşhur Truva Atını görüyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:     GÖKÇEADA – ÇANAKKALE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kabatepe Feribot iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribot ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Bizi beklemekte olan minibüslerle Gökçeada’daki Rum köylerini keşfe çıkıyoruz. Ada’nın batı kısmında yer alan bir Rum köyü olan; karşılıklı 2 tepenin yamacına kurulmuş Piri Reis in 16.yy da bahsetmiş olduğu Adanın 2 yerleşim yerinden birisi olan Dereköy'e ulaşıyoruz. Köy içerisinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından köy çamaşırhanesine ulaşarak verilen fotoğraf molasının ardından zamanında adanın en sosyal yerleşim yeri olan Zeytinli köyüne geçiyoruz. Zeytinli Köyü etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili Gökçeada'da koruma altına alınmış 4 köyden biri durumundadır. Dibek Kahvesi ile ünlü bu köyümüzde kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Adanın güneyinde yer alan ve altın sarısı kumsallara sahip olan, Kefalos plajına gidiyoruz. Hemen plajın yanı başında bulunan çeşitli hastalıklara iyi geldiği rivayet edilen Tuz Gölünde çamur banyosu yapabilirsiniz. Gezimizi tamamladıktan sonra Ada’dan ayrılıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:        BOZCAADA – GÜRE    

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz ve fotoğraf çekiminin ardından Eski Rum Mahallesi ve Eski Türk Mahallesinin ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini arıyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına gidebilirler, dileyen misafirlerimiz ise Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilirler. Serbest zaman sonrasında bu şirin adadan ayrılarak feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

4.GÜN:     KAZDAĞLARI – ASSOS ANTİK KENT – GÜRE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kazdağlarına hareket ediyoruz. Dünyanın en temiz ikinci havasına sahip Kazdağları gezimizi tamamladıktan sonra Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınagı’nı görüyoruz.  Ardından serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otele doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

5.GÜN:    AYVALIK – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayvalık şehir merkezi ve kordonunu panoramik olarak görerek Çamlık mevkiinde bulunan Şeytan Sofrasına varıyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını ve çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyüş, yel değirmeni ve kütüphane görülmesi ardından Ayvalık’ta Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı, eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Ayvalık’a özgü meşhur sakız dondurmasından ya da Taş Kahvede sunulan Sakızlı Türk Kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Cunda Adasından ayrılıyor ve Konya’ya hareket ediyoruz Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz nokta indirerek vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

                             

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 4 Gece 4* Otel Konaklaması 
* 5 Sabah Kahvaltısı       
* 4 Akşam Yemeği           

* Feribot Geçişleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri