Turlar

Genel Bilgiler

OSMANLI BAŞKENTLERİ

BURSA-ÇANAKKALE-EDİRNE-İSTANBUL

( 5 GECE/5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:   KONYA – BURSA

Siz değerli misafirlerimizle  Anıt Devlet Tiyatrosu önünden saat 23.59’da Akşehir, Eskişehir, İnegöl güzergâhını takip ederek, Bursa’ya hareket ediyoruz.
 

Program

1.GÜN:    BURSA-BANDIRMA

Sabah erken saatlerde Cumalı Kızık kasabasına ulaşıyoruz. Dar sokaklarından yürüyerek dillere destan olan bizi ekranlara bağlayan Kınalı Kar dizisinin çekildiği konağa geçiyoruz. Bu konakta alacağımız kahvaltının ardından Bursa şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Bursa gezimizde görülecek ilk yerimiz Tophane. Daha sonrasında Orhan Gazi ve Osman Gazi türbeleri, Ulu Camii, Yeşil Camii ve Türbesi, Emir Sultan Camii ve Türbesi ziyaretlerinin ardından Bandırma’ya doğru yola çıkıyoruz. Bandırma’ya varışımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.GÜN:    ÇANAKKALE-EDİRNE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından feribotla karşıya geçip Şehitlik turumuza başlıyoruz. Şehitlik gezimizde sırası ile; Seddülbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, 275 kiloluk mermiyi kaldıran Seyit Onbaşı Anıtı – Rumeli Mecidiye Tabyası, Havuzlar Şehitliği ile  Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği geçişi, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği ziyaret  (Gerçek Şehitlik) edip öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Şehitler Abidesi - Mechul Asker – Sembolik Şehitlik, Kilitbahir Kalesi, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gezilerimizi tamamlayıp Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Edirne’ye varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN:  EDİRNE-İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Edirne’deki ilk gezimize Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami. Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği Osmanlı Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin başyapıtlarından olan Selimiye Cami’sini ziyaret ediyoruz. Sultan III.Murat zamanında Selimiye Cami'sine gelir sağlamak amacıyla yaptırılan Arasta Çarşısını gezeceğiz ardından turumuza tarihi Kırkpınar Yağlı güreş meydanını görerek devam edeceğiz. Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği, 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi'ni(Sağlık Müzesi) gezeceğiz ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra. İstanbul’a hareket ediyoruz varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  

 

4.GÜN:  İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından tarihi yarımadayı keşfe çıkıyoruz, 400 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğunun yönetim merkezi olan Topkapı Sarayına giriyoruz. Burada; Kapılar, Surlar, Mutfak, Çin Porselenleri, Gümüş Eserler, Avlular, Kutsal Emanetler, Hazine Dairesi, Padişah elbiseleri, Saatler, Bağdat ve Revan Köşklerini geziyoruz. Ardından Dünya’nın en eski ve büyük kiliselerinden olan daha sonra camiye çevrilen Ayasofya Camii’ni ve yabancıların Mavi Camii dedikleri; Sultanahmet Camii’ni rehberimizden dinledikten sonra; İstanbul’un tarihi merkezinin çekirdeğini oluşturan Antik dönemlerde Hipodrom meydanı Osmanlılarda da At Meydanı denilen Sultanahmet Meydanına varıyoruz. Alman İmparatoru Wilhelm tarafından hediye edilmiş Alman Çeşmesi, Mısır Firavunu Tutmes 3’ün Dikilitaşı ve Yılanlı Sütunu geziyoruz. Ardından Eyüp Sultan ve Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret edip, İstanbul’u birde denizden seyretme fırsatı bulmak için tekne turuna çıkıyoruz. Boğazın eşsiz sularında Yalıların, Sarayların önünden İstanbul’un eşsiz güzelliğini göreceğimiz tekne turunun ardından otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN:  İSTANBUL-KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından adalar turu için Ada vapuru ile Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’ya varışımız ile Ada’nın keyfini dinlenerek çıkartmak isteyenlere serbest zaman veriyoruz. Büyükada’nın muhteşem doğasını, buradan tüm adalar ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Gültekin’in evini gördükten sonra şileye hareket ediyoruz. Şile’de öğle yemeği için serbest zamanın ardından ilk olarak Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmp. Andronikos’un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın ikinci büyük feneri olan Şile Feneri göreceğimiz yerler arasında. Şile’ye veda etmeden önce, son olarak Ağlayan Kaya Plajı ve Dilek Ağacı’nı geziyoruz. Ardından Ağva’ya hareket ediyoruz. Ağva’da hava koşulları uygun olduğu takdirde arzu eden misafirlerimizle ekstra Göksu Çayı’nda tekne gezisi yapıyoruz. Ardından güzel bir programı geride bırakarak Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Konya’ya ulaşıyoruz.

 

Bir başka Sufi Turizm Programında görüşmek dileği ile hoşça kalın…

Hizmet Ücret Bilgileri

GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER                                 

* 4 Gece 3* ve 4* Otel Konaklaması                   

* 5 Sabah Kahvaltısı                                                  

* 4 Akşam Yemeği                                                        

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Tekne Turu

* Ulaşım

* Feribot Geçiş Ücreti

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri