Turlar

Genel Bilgiler

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

AGRA (1) – JAIPUR (2) – DELHI (2)

QATAR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

17 - 23 KASIM 2019  5 GECE / 6 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri

1.Gün: ISTANBUL – DOHA - DELHİ  17 KASIM 2019 PAZAR

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 11.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 240 sefer sayılı uçuşu ile 13.35’te Doha’ya uçuyoruz.
Program

1.Gün: ISTANBUL – DOHA - DELHİ  17 KASIM 2019 PAZAR

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 11.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 240 sefer sayılı uçuşu ile 13.35’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 17.40’ta Doha’ya varıyoruz. Saat 19.45’te Qatar Havayollarının QR 578 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz.

 

2.Gün: DELHİ – AGRA 18 KASIM 2019 PAZARTESİ

Saat 02.05’te Delhi’ye varıyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından Agra’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz ardından Agra’ya varış. Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’I keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

 

Mohabbat Taj Show | 60 EUR

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.

 

3.Gün: AGRA - FATEHPUR SIKRI – JAIPUR 19 KASIM 2019 SALI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

 

Bollywood Sineması | 30 EUR

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden once filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek.

 

4.Gün: JAIPUR 20 KASIM 2019 ÇARŞAMBA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

 

5.Gün: JAIPUR - DELHİ 21 KASIM 2019 PERŞEMBE  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde.

 

6.Gün: DELHİ 22 KASIM 2019 CUMA

Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman.

Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde. 

 

7.Gün: DELHİ - İSTANBUL 23 KASIM 2019 CUMARTESİ  

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 571 sefer sayılı uçuşu ile 09:45’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:45’te  Doha’ya varışımıza istinaden QR 245 sefer sayılı bağlantı uçuşuyla saat 13.35’te İstanbul’a hareket. Saat 18.20’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. 

Hizmet Ücret Bilgileri

 

 

ŞEHİR

 

OTELLER

Tur Fiyatı

2/3 Kişilik Odada

Kişi Başı Paket

 

Single

Oda Farkı

 

0-2

Yaş

 

03-12

Yaş

DELHİ

5* VİVANTA BY TAJ SURAJKUND vb

990 EUR

250 EUR

220 EUR

920 EUR

AGRA

4* HOWARD PLAZA – THE FERN vb

JAIPUR

4* GOLDEN TULIP vb