Turlar

Genel Bilgiler

HARRAN – ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

01 – 03 KASIM 2019      (2 GECE / 2 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  01.11.2019 CUMA   KONYA – ŞANLIURFA

Siz değerli misafirlerimizle saat 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana güzergâhını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:  02.11.2019 CUMARTESİ    HARRAN – ŞANLIURFA

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Harran’a gidiyoruz. Sırası ile ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra Şanlıurfa’ya geliyoruz. Sırası ile Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamı, İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve sonrasında dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissetmek için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (HARRAN HOTEL)

 

2.GÜN:  03.11.2019 PAZAR   HALFETİ – GAZİANTEP

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti gezimizin ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar, Sakatatçılar çarşılarını gördükten sonra, bölgenin en ince geleneksel el sanatlarından biri olan Sedefçilikle ilgili bilgi almak için sedef işleme atölyesine gidiyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adana, Pozantı, Ereğli güzergâhını takip ederek Konya ya varıyoruz. Sizleri almış olduğumuz nokta indirerek vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 425 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 450 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 75 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ    KOLTUK ALINIRSA: 175 TL

7-12 YAŞ: 350 TL

                              

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece Otel Konaklaması 
* 2 Sabah Kahvaltısı  
* 1 Akşam Yemeği

* Halfeti Tekne Turu  

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım ve Araç içi ikramlar (Soğuk İçecek İkramı)

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri