Turlar

Genel Bilgiler

HARRAN – ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

      (2 GECE / 2 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:    KONYA – ŞANLIURFA

Siz değerli misafirlerimizle saat 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana güzergâhını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:      HARRAN – ŞANLIURFA

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Harran’a gidiyoruz. Sırası ile ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra Şanlıurfa’ya geliyoruz. Sırası ile Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamı, İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve sonrasında dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissetmek için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (HARRAN HOTEL)

 

2.GÜN:     HALFETİ – GAZİANTEP

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti gezimizin ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar, Sakatatçılar çarşılarını gördükten sonra, bölgenin en ince geleneksel el sanatlarından biri olan Sedefçilikle ilgili bilgi almak için sedef işleme atölyesine gidiyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adana, Pozantı, Ereğli güzergâhını takip ederek Konya ya varıyoruz. Sizleri almış olduğumuz nokta indirerek vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

  GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

                              

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece Otel Konaklaması 
* 2 Sabah Kahvaltısı  
* 1 Akşam Yemeği

* Halfeti Tekne Turu  

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri