Turlar

Genel Bilgiler

BEYAZ RUSYA & UKRAYNA

23-29 MAYIS 2020 (6 Gece 7 Gün ) 

Hareket Tarih ve Saatleri
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK283 Sefer sayılı seferi ile Minsk’e hareket.Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz.
Program

1.Gün : İSTANBUL  - MİNSK
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK283 Sefer sayılı seferi ile Minsk’e hareket.Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Belarus’un başkenti Minsk’i ziyaretimiz sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanını göreceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Stalin Hattı Turu’na katılabilirler. Minsk şehir merkezine 15 km. mesafede bulunan Stalin Hattı ziyareti için otelimizden ayrılacağız. Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızıl Ordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattı olan Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ''Savunma Hattı'' olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattını da gezecek, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve topları göreceğiz.
Stalin Hattı Turu : 45 Euro (Kişi Başı)

2.Gün : MİNSK - KİEV  
Sabah kahvaltısının ardından otobüsle Kiev’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kiev’e varışa istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kyiv, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü A, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün : KİEV
Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak  düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler. Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız.. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kyiv Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kyiv’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Ardından serbest zaman ve otele transfer. Geceleme otelimizde.
Mikro Minyatür Müzesi &Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi : 65 Euro (Kişi Başı)
Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu : 20 Euro (Kişi Başı)

4.Gün : KİEV
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açıkhava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz. Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Turumuzunda ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Çernobil Turu (öğle yemekli): 120 Euro (Kişi Başı)   

  

5.Gün : KİEV- LVİV 
Sabah kahvaltısının ardından otobüsle Lviv’e hareket ediyoruz. Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otele transfer. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.

6.Gün : LVİV 
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lviv El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler. Turun ardından geceleme otelimizde.

El Yapımı Çikolata satış mağazası , Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği imalathanesi ve Lychakiv Mezarlığıturu: 45 Euro (Kişi Başı)

7.Gün : LVİV
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv'e dönüş. Ardından rehberimizin belirttiği saatte havalimanına transfer olacağız.. THY’nin TK444 sefer sayılı tarifeli uçuşu İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Şatolar Turu (Öğle Yemekli): 60 €
 

XL Paket (Opsiyonel)

 

385-€ Yerine 350-€
El Yapımı Çikolata satış mağazası , Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği imalathanesi 
ve Lychakiv Mezarlığı Turu 45 €
Şatolar Turu 65 €
Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı
 müzesi Turu 65 €
Kyiv Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu 25 €
Çernobil Turu  140 €
Stalin Hattı Turu 45 €

 

Large Paket (Opsiyonel)

 

220-€ Yerine 200-€
El Yapımı Çikolata satış mağazası , Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği imalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı Turu 45 €
Şatolar Turu  65 €
Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi Turu  65 € 
Stalin Hattı Turu 45 €

Hizmet Ücret Bilgileri
  Single Odada 1 Kişi Faz 2
Çocuk Yaş: 12
Triple Odada 1 Kişi İlave 1 Bebek İlave 1 Çocuk
Faz 2
Çocuk Yaş: 12
729€ 729€ 529€ 200€ 479€
479€

3* - 4* Oteller

Sonata Hotel 3* Lviv vb. 

Ramada  Kiev 4* vb 

Slavyanskaya Hotel  Minsk 3* vb.
 

Faz 3
Çocuk Yaş: 12
749€ 549€ 549€ 549€ 499€
Faz 3

3* - 4* Oteller

Sonata Hotel Lviv 3* vb.

Ramada  Kiev 4* vb

Slavyanskaya Hotel  Minsk  3*vb. 

Faz 4
Çocuk Yaş: 12
799€ 599€ 599€ 200€ 200€
Faz 4

3* - 4* Oteller

Sonata Hotel Lviv 3* vb

Sonata Hotel Lviv 4*  vb

Sonata Hotel Lviv 3* vb

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul’dan Lviv’e gidiş  ve  Minsk’ten  İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
● Havalimanı vergileri
● Lviv’de belirtilen kategori otelde  2 gece konaklamalar
● Kiev’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
● Minsk’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
● Sabah Kahvaltıları,
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
● Panoramik Lviv şehir turu,
● Panoramik Kiev şehir turu,
● Panoramik Minsk şehir turu
● Türkçe Rehberlik Hizmeti 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul’dan Lviv’e gidiş  ve  Minsk’ten  İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
● Havalimanı vergileri
● Lviv’de belirtilen kategori otelde  2 gece konaklamalar
● Kiev’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
● Minsk’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
● Sabah Kahvaltıları,
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
● Panoramik Lviv şehir turu,
● Panoramik Kiev şehir turu,
● Panoramik Minsk şehir turu
● Türkçe Rehberlik Hizmeti
 

 

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Kalkış Tarihi

Havayolu

Havayolu

İstanbul - Minsk

23.05.2020 04:00

23.05.2020 07:00
IST (İSTANBUL)

23.05.2020 09:30
MSQ (Minsk 2)

THY

TK 283

Lviv - İstanbul

 

29.05.2020 22:10
LWO (Lvov)

29.05.2020 23:55
IST (İSTANBUL)

THY

TK 444