Turlar

Genel Bilgiler

BEYAZ GECELER’DE İMPARATORLUKTAN BUGÜNE RUSYA:

MOSKOVA - ST. PETERSBURG TURU

23-29 HAZİRAN 2020 

Hareket Tarih ve Saatleri

1.Gün: ISTANBUL -MOKSOVA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 05.20’de buluşuyoruz.
Program

1.Gün: ISTANBUL -MOKSOVA

İstanbul YeniHavalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 05.20’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nınTK413 sefer sayılı uçuşu ile 07:50’de Moskova’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varıyoruz. Moskova’ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda GUM, Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasil Katedrali, Kremlin, Kızıl Meydan, Tverskaya Caddesi, Lubyanka Meydanı, KGB Binası ve Bolshoi Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır.Ardından  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Novodeviçiy Mezarlığını ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda gösterili “Hoş Geldiniz” akşam yemeği. Geceleme Moskova’daki otelimizde.

 

2.Gün: MOSKOVA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin ve Çevresi turuna katılabilirler. Ardından her bir durağı ayrı bir sanat eseri olan Moskova Metrosu’nun en güzel duraklarını gezeceğiz. Geceleme Moskova’daki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Moskova gece turuna katılabilirler.

 

Kremlin (Hazine Odası Dâhil) ve Çevresi | 70 € Kişi Başı

 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan ve Rusya devlet başkanı'nın resmi ikametgâh yeri olan ve adı "şehir içinde bir kale" anlamına gelen Kremlin’in yapımı 1495 yılında tamamlanmıştır. Kızıl Meydan, Lenin’in Anıtmezarı, Kremlin’de Katedral Meydanı,Meryem’in Göğe Yükselişi Katedrali ve Hazine (Silahhane: Saraygiysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, atkoşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) görülecek yerler arasındadır.

 

Işıklar Altında Moskova Gece Turu | 40 € Kişi Başı

Moskova içerisinde sadece muhteşem kültür ve tarih barındırın bir şehir değil, aynı zamanda ışıkların 24 saat parladığı, büyük, canlı ve hayat dolu bir şehirdir. Bu turumuzda geceleri muhteşem aydınlatılan Moskova’nın eşsiz mimari yapılarını keşfe çıkacağız.

 

3.Gün: MOSKOVA-ST. PETERSBURG

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı trenle St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek tren yolculuğu sonrasında St. Petersburg’a varıyoruz.  St. Petersburg’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi St. Petersburg merkezi, PreobrajenskiKilisesi, Smolni Manastırı, Dekabristler Meydanı, Aurora Zırhlısı,Çeşme Kilisesi, Tatar Camii ve Saçılmış Kanlar Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.Akşam küçük bir tekneyle ile St. Petersburg kanallarında gezinti.Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

 

4.Gün: ST. PETERSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesiturlarına katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

Aziz İzhak Katedrali Turu | 45 € Kişi Başı

Aziz İzhak Katedrali, St. Petersburg’un en büyük, dünyanın da en büyük 4. Ortodoks katedralidir. Günümüzde müze olarak hizmet vermekle birlikte ibadete açıktır. İnşaası 40 sene süren, Aziz İshak Katedrali’nin kubbeleri üzerinde 100 kilodan fazla altın, iç süslemeler için 300 kilodan fazla altın kullanılmıştır.

 

Ermitaj Müzesi Turu | 50 € Kişi Başı

Katerina’nın kışlık sarayı olan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi’ni gezeceğiz. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulan müzede yaklaşık 3 milyon değerli sanateserinin sergileniyor. Her bir esere bir dakika seyretmek isterseniz, 24 saatte Ermitaj turunuz 8 sene sürüyor. Müzenin açılış kapanış saatlerine göre bu süre 15 seneye çıkıyor.

 

5.Gün: ST. PETERSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak öğle yemeği dahil olarak düzenlenecek olan St. Petersburg dışındaki Peterhof Sarayı, parkları ve çeşmeleri turuna katılabilirler.Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

 

Peterhof Sarayı, Parkları ve Çeşmeleri Turu | 70 € Kişi Başı

İsveçliler’e karşı kazandığı zaferin ardından Versailles Sarayı’na benzer bir yapı inşa etmek isteyen Büyük Petro’nun 1700’lü yılların başlarında inşa ettirdiği yazlık saray St. Petersburg’da görülmesi gereken yerlerin başlarında gelir. Bölgenin ağaçlandırılması için Rusya dışından getirilen bitkilerle sağlanmıştır. Sarayda bulunan havuzlar, heykeller, çardaklar, çeşmeler ve yazlık evler mimari açıdan büyük bir görsel şölen sunuyor. Yazlık sarayın simgesi Samson Çeşmesi olarak biliniyor. Çeşmedeki Samson’un heykelinde ağzı açılan aslan, aslında Petro’nun zafer kazandığı İsveç’in simgesi, Samson da Rusya’nın simgesi olarak kabul ediliyor.

 

6.Gün:ST. PETERSBURG - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Petro ve Pavel Kalesi turuna katılabilirler.Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile 15:15’te İstanbul’a hareket. Saat 18:45’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki  organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

 

Petro ve Pavel KalesiTuru | 40€ Kişi Başı

Neva Nehri’nin üzerine bir adacık olarak 1700’lerin başında inşa edilen kale, St. Petersburg’da ki ilk yapıdır. Yıldız şeklindeki kale, 1920’lerin başlarında Bolşevikler tarafından hapishane olarak kullanılmıştır. Birçok Romonov’un mezarı da bu adada bulunmaktadır ve Rus tarihinde önemli bir konuma sahiptir.

Hizmet Ücret Bilgileri

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul -Moskova / St. Petersburg - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,

* Havalimanı vergileri,

* Tercih edilen otelde 5 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dâhil),

* Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

* Moskova panoramik şehir turu,

* St. Petersburg panoramik şehir turu,

* Novodeviçiy Mezarlığı turu, (35 EUR)

* Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi turu (35 EUR),

* St. Petersburg tekneyle kanal gezisi (45 EUR),

* İlk akşam alınacak gösterili “Hoş geldiniz” yemeği (70 EUR),

* Türkçe rehberlik Hizmeti

 

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL),

* Programda belirtilmeyen öğle veakşam yemekleri,

* Vize Ücreti,

* Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,

* Kişisel harcamalar,

* Minibar ve otel harcamaları.

 

EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ
Kremlin (Hazine Odası Dâhil) ve Çevresi Turu 70 
Işıklar Altında Moskova Gece Turu 40 
Aziz İzhak Katedrali 45 
Ermitaj Müzesi Turu 50 
Peterhof Sarayı, Parkları ve Çeşmeleri Turu 70 
Petro ve Pavel KalesiTuru 40 
TOPLAM 315 

 

 

  • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 315 EUR olan 6 turdan oluşan esktra tur paketi 250 EUR olacaktır.

Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır

 

UÇUŞ DETAYLARI

ISTVKO TK41307:50- 10:40

LEDISTTK40215:15-18:45

 

OTELLER

 Tur Fiyatı

2/3 Kişilik  Odada

Kişi Başı Paket

Single

Oda Farkı

0-2

Yaş

03-12

Yaş

4* MOSCOW HOLIDAY INN SOKOLNIKI vb.

4* ST. PETERSBURG PARK INN PULKOVSKAYA vb.

    740 EUR

210 EUR 150 EUR 740 EUR