Turlar

Genel Bilgiler

DOĞA, TARİH VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU ŞEHİRSARAYBOSNA

SAVAŞ TÜNELİ, VRELO BOSNA PARKI VE İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

29 EKİM - 1 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN 

Hareket Tarih ve Saatleri

1.Gün: ISTANBUL -SARAYBOSNA29 Ekim 2020 Perşembe

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali TürkHavayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  saat önce 08:00’da buluşma bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TürkHavayollarının 1021 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’daSaraybosna’ya uçuyoruz
Program

1.Gün: ISTANBUL -SARAYBOSNA 29 Ekim 2020 Perşembe

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali TürkHavayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  saat önce 08:00’da buluşma bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TürkHavayollarının 1021 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’daSaraybosna’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 10:45’teSaraybosna’ya varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turumuz için hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, tarihi Osmanlı Morica Hanı, Katolik Katedrali, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Milli Kütüphane, Bosna-Hersek’in ilk cumhutbaşkanıAlijaİzetbegobic’in mezarı, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Otelimizde “Hoş geldiniz” akşam yemeği ve konaklama.

 

2.Gün: SARAYBOSNA 30 Ekim 2020 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam günMostar &Blagaj Tekkesi &Poçitel Turu’muza katılabilirler.Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

 

Mostar &Blagaj Tekkesi &Poçitel Turu | 60 Euro Kişi Başı

Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar'da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa'nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan BlagajTekkesi'ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.

 

3.Gün: SARAYBOSNA 31 Ekim 2020 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Travnik&Visoko Piramitleri Turu 'muza katılabilirler. Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turu 'na katılabilirler.

Visoko Piramitleri&TravnikTuru | 50 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda; ilk durağımız 2005 yılında Boşnak arkeolog Semir Osmanagiç tarafından kazı çalışmalarına başlanan ve halen üzerinde çalışmalar devam eden, Bosna Güneş Piramidi ve Bosna Ay Piramidi’ni ziyaret edeceğiz. Bu ilginç piramit gezisinin ardından Nobel Ödüllü Yazar IvoAndriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesi'nden şehir manzarasını ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Göksu (PlavaVoda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz. Travnik gezimizin ardından.

 

Boşnak Gecesi| 45 Euro Kişi Başı

Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak

 

4.Gün: SARAYBOSNA - ISTANBUL 1 Kasım 2020 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Saat 12:00’dec.out işlemlerimizi gerçekleştirip yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Umut Tüneli'nin ardından da Bosna Nehri'nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna'da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile 20.20’deİstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 00:20’de İstanbul Yeni Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

TUR KİŞİ BAŞI ÜCRET 
Boşnak Gecesi 45   
Mostar &Blagaj Tekkesi &Poçitel Turu 60   
Visoko Piramitleri&TravnikTuru 50   
TOPLAM 155 

 

Hizmet Ücret Bilgileri

Paket Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Saraybosna- İstanbulgidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklamalar,
 • Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna Parkı Turu (30 EUR),
 • Sabah kahvaltıları
 • İlk akşam yemeği (30 EUR),
 • Havaalanı- otel- havaalanı transferleri
 • Saraybosna panoramik şehir turu 
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 •  

Paket Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası 
 • Tur programında dâhil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler 
 •  
UÇUŞ DETAYLARI

TK 1021 29 EKİM IST SJJ10:40-10:45

TK 1026 01 KASIM SJJ IST 20:20- 00:20+1

 

SARAYBOSNA 

Tur Fiyatı

2 & 3 Kişilik Odada

Kişi Başı

 

Single

Oda Farkı

0-2

Yaş

3-11

Yaş

4* HOLLYWOOD HOTEL vb. 330   90   150   310