Turlar

Genel Bilgiler

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ

ADANA-MERSİN-TARSUS

02-03 KASIM 2019 (1 GECE - 2 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 02 KASIM 2019 CUMARTESİ

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 07.00’da Konya Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak  Mersin’e hareket ediyoruz . 
Program

1.GÜN: 02 KASIM 2019 CUMARTESİ KONYA- MERSİN

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 07.00’da Konya Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak yol güzergahında ikram edeceğimiz kahvaltımızın ardından  Mersin’e hareket ediyoruz . Neşeli bir yolculuğun sonrasında Mersin’e varıyor ve gezimize başlıyoruz. Narlıkuyu isimli, cennetten bir köşe olan koy sıra sıra dizilmiş balık restaurantlarıyla yol üstünde bizi bekler. Yaklaşık 20 restaurant'ın bulunduğu koyda hemen girişte, koya hakim manzarası ile, öğle yemeğimizi alıyoruz.  Narenciye Festivali kortej yürüyüşünü izlemek üzere Festival alanına geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında Kortejde dans gruplarını, pandomimcileri, sokak müzisyenlerini ve birçok kostümlü kişileri vs. görebilirsiniz. Kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, sokak karnavalı görüntülerini görerek bu coşkuyu yaşayacak ve Mersin Narenciye festivali boyunca bol bol fotoğraf çekeceksiniz, folklorik değerlerimizin farkına varabileceksiniz. Belirtilen saatte toplandıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (THE MENORD HOTEL)

 

2.GÜN: 03 KASIM 2019 PAZAR  ADANA  - KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Turumuza ilk olarak Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar Mağarası ), Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Müzesi Ulu Camii’yi ve Tarsus Şelalesi, gezerek başlıyoruz. Ardından panoramik Seyhan Baraj Gölü kıyısıyla devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız ise 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu’nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii, Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Bebekli Kilise, Atatürk Evi, Sinema Müzesi, Eski Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız Tepebağ Mahallesi gezisi yapıp, fotoğraf çekimi için mola veriyoruz. Adana’nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere mola veriyoruz. Ardından Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle bir sonraki SUFİ TUR programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 425 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 450 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 100 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ       KOLTUK ALINIRSA: 150 TL

7-12 YAŞ: 350 TL

 

 

FİYATADÂHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece Belirtilen Otelde Konaklama

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım ve Araç İçi İkramlar (Soğuk İçecek İkramı)

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri